OBISK CHANGSHU INSTITUTE OF TECHNOLOGY

Datum objave: 28. januar 2019 | Datum poteka: 1. maj 2019

Od 23. 11. 2018 do 30. 11. 2018 smo izvedli obisk na bilateralnem projektu BI-CN/18-20-007: "Študija o ključni inteligentni kontrolni tehnologiji in metodi robotskega pomočnika za rehabilitacijo cerebralne paralize", ki ga izvajamo s skupino prof. Zhenli Lu s Changshu Institute of Technology.

Namen projekta je za razvoj robotsko podprtega rehabilitacijskega usposabljanja za otroke s cerebralno paralizo in starostnike po možganski kapi. Sorodne tehnologije kot so domensko specifični modelirni jeziki (DSML), evolucijsko računanje (EC) in mehanizem zrcalnega nevronskega sistema (MNSM) lahko izboljšajo robotski sistem za rehabilitacijo po cerebralni paralizi. Izvedli pa smo tudi obiske treh rehabilitacijskih centrov v bolnišnicah province Jiangsu in naslednja predavanja:
Marjan Mernik, Formal and Practical Aspects of Domain-Specific Languages: Recent Developments,
Tomaž Kosar, Program Comprehension of Domain-Specific and General-Purpose Languages: Replication of Experiments,
Matej Črepinšek, Introduction to Evolutionary Computation with Evolutionary Algorithms Rating System framework,
Miha Ravber: Tuning Multi-Objective Optimization Algorithms for the Integration and Testing Order Problem.